. .:: Kodex Rock :: zábavová kapela z okolí Hlinska
 
24. února 2024
Sbětuchy(CR) Ples SDH Markovice
 
 

Leoš Netolický
Email: kodex.rock@centrum.cz
Tel.: 739 824 370


Jak jsme vznikli

Jednoho krásného večera, kdy měsíček svítil jako o život, se několik členů, rozpadnuté kapely Delta 5, nad šálkem dobrého moku rozhodlo, že ve svém úsilí bavit muzikou svoje okolí na zábavách a plesech bude pokračovat, neboť si svůj život bez akcí takovéhoto typu prostě nedovede představit. Inu, nelze se jim divit. Dříve než se pustili do zkoušení repertoáru, přijali do svých řad mladého, všechny svou vysokou úrovní převyšujícího kytaristu.

Kapela se zhruba po měsíčním zkoušení rozhodla uspořádat 22.5.2004 generální zkoušku ve vyhlášené, dnes ale už bohužel neexistující, hospodě U Novotných v Holicích. Kapela hrála ve stejném složení, v jakém hraje dnes. V kronice tohoto zařízení se dokonce objevila zmínka o naprosto neopakovatelné atmosféře této akce.

Dne 4.7.2004 se kapela zúčastnila své první zábavy, a to v Otradově, při příležitosti 120.výročí založení tamějšího SDH. Od této významné události lze tedy datovat vznik kapely.

V březnu 2005 nás opustila Hany , neboť byla doporučena managerem z Pragokoncertu do slavné kapely DESIGN rock, kde zaujala pevné místo hlavní zpěvačky.

Listopad 2005 je dalším měsícem, kdy naše těleso doznalo změn. Do křesla bubenického zasedl náš předchozí zvukař Jirka Celar. Ujal se tohoto nástroje takřka mistrovsky, což má za následek oživení celého hudebního výrazu kapely.